HAKKIMIZDA
HAKKIMIZDA

           Yaşamkent Fizik Tedavi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 2018 yılında hizmete açılmıştır. Merkezimizde eğitilebilir, öğretilebilir, işitme, bedensel engelli, konuşma güçlüğü,yaygın gelişimsel bozukluk vb. tanısı konmuş bireylere eğitim ve rehabilitasyon hizmeti verilmektedir.

Kurumumuz tecrübeli bir ekip tarafından yönetilmektedir. Merkezimizde engelli bireyin toplumsal entegrasyonu ve kendi ayakları üzerinde yaşamını sürdürebileceği bilgi ve becerilerin kazanılması hedeflenmiştir. Yapılan çalışmalar ile bireyin maksimum verim alabilmesi için sürekli olarak yeni eğitim sistemleri ve materyalleri ile desteklenmektedir.

Merkezimizde kayıt yapan kamera sistemi bulunmaktadır. Aileler için ayrılan salonlarda çocuklarının eğitimlerini canlı olarak takip edebilmektedirler. İlkelerimizden en önemlisi çocuklarımıza gerekli özeni göstererek ailelerinin yüzlerinde ki o anlamlı gülümsemeyi oluşturmak için gerekli çabayı ortaya koymaktır.

Özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetleri, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından engelli bireylere ücretsiz olarak sunulmaktadır. Merkezimizde çocuklarımıza ve Ailelerimize yönelik sosyal aktiviteler, mevsime göre çeşitli eğitici, öğretici geziler, dinlendirici piknikler, seminer ve kongre organizasyonları, sinema – tiyatro ve tiyatro organizasyonları düzenlenmektedir.

Umutsuzluğa kapılan ailelerin gecelerine, bir hilalin huzur veren aydınlığını sağlamak amacıyla yola çıktık. Bizimle olduğunuz için teşekkür ederiz

WhatsApp Destek